Pracownia Plastyczna

Galeria Pasaż Sztuki prowadzi Pracownię Plastyczną, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w pomieszczeniach Sceny Kotłownia na ul. Rubinkowskiego 15.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Pracownia Plastyczna zaprasza wszystkich chętnych do zapisywania się na warsztaty plastyczne.
Program obejmował będzie „ogólnoplastyczne”:
* Zajęcia dla dzieci, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Warsztatowicze, ucząc się różnych technik rysunku (ołówek, węgiel, tusz, piórko, marker) i malarstwa (akryl, pastel, techniki mieszane), będą mogli poznać różne zagadnienia sztuki. Zajęcia obejmą także: wydrapywanie, stemplowanie, lepienie, klejenie, rycie, szycie, konstruowanie, układanie, projektowanie oraz prace z materiałów naturalnych, „upcykling”, itp.
* Młodzieży proponujemy naukę rysunku i malarstwa.
Zajęcia prowadzi Anna Pieńkos – ostrowska artystka, a zarazem doświadczony pedagog prowadzący zajęcia plastyczne i artystyczne z dziećmi i młodzieżą.

 

KURS DLA LICEALISTÓW

Zajęcia dedykowane wszystkim miłośnikom rysunku i malarstwa, którzy pragną rozwinąć swoje możliwości warsztatowe. Kurs skupiony na opanowaniu realistycznego oddawania rzeczywistości. Obejmuje zajęcia z modelem, martwą naturą, rysowanie detali oraz różnorodnych przedmiotów.
Zajęcia doskonale sprawdzą się jako kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych na ASP.

3,5 godz tyg

Zajęcia prowadzone przez Ewę Krawczyk, artystkę, absolwentkę ASP w Warszawie i Instytutu Historii Sztuki UW, wieloletnią edukatorkę Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

SZTUKA DLA DOROSŁYCH

Pracownia Plastyczna oferuje nowe zajęcia plastyczne, tym razem dla osób dorosłych.
Zajęcia dla osób dorosłych, które lubią rysować lub lubiły w przeszłości i chcą wrócić do dawnego hobby.
Zapraszamy również osoby, którym umiejętności rysunkowe potrzebne są w pracy oraz pasjonatów sztuki. Podczas zajęć w miłej atmosferze poznamy tajemnice różnych technik rysunkowych i malarskich, zasady rządzące budowaniem kompozycji i nadawaniem określonego nastroju przedstawienia. Każde spotkanie będzie połączone z krótkim wykładem z historii sztuki.
2 godz tyg

Zajęcia prowadzone przez Ewę Krawczyk, artystkę, absolwentkę ASP w Warszawie i Instytutu Historii Sztuki UW, wieloletnią edukatorkę Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

SPOTKANIA RYSOWNIKÓW

Malujesz? Zapisz się do specjalnej grupy i rozwijaj swoje umiejętności
W naszym mieście tworzy się grupa ludzi interesujących się rysunkiem i malarstwem. Chcesz rozwinąć swoje umiejętności? To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie.
– Szukam ludzi interesujących się rysunkiem, malarstwem, którzy chcieliby wspólnie rysować i doskonalić swoje umiejętności. Chodzi mi o rysowanie ludzi z natury, z żywego modela – wyjaśnia Marek Karczewski, organizator warsztatów.
Grupa pasjonatów malarstwa miałaby się spotykać w specjalnej pracowni, aby wspólnie szlifować lub uczyć się rysunku.
– Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu – dodaje Marek Karczewski.
Więcej informacji na temat zajęć uzyskacie pod adresem e-mail moto.klasyk@op.pl lub numerem tel. 792-340-583.